Keď sa povie Piešťany

Piešťany asi každý z nás pozná hlavne ako kúpeľné mesto. Ale okrem kúpeľov, skleneného mosta s ikonickou sochou muža, ktorý láme barlu, sú aj historickým mestom s krásnou prírodou a skvelými ľuďmi.

Piešťany sú na západnom Slovensku, vzdialené od Bratislavy približne 80km po diaľnici, čo z nich robí veľmi dobre prístupné miesto na víkendový pobyt. Z opačného smeru Žilina, aj Banská Bystrica približne 100km. Čiže hodina, hodina a pol cesty.

Pre Piešťany je jednoznačným synonymom pokoj. Hlavne v letnej sezóne sú Piešťany plné lásky a zamilovaných párov, ktoré sa prechádzajú nielen rôznymi parkami a hlavným bulvárom, kde určite každý dostane chuť na dobrú kávičku alebo zákusok, ale mnoho ludí neodolá fotografii na Moste zaľúbených, ktorý lemujú stovky zámkov. V lete je samozrejme bazénik plný vody 😉

foto: Palickap, commons.wikimedia.org/

Okrem prírody a prechádzok je hlavným ťahúňom Piešťan zdravie a ich vychýrené kúpele. V Piešanoch je množstvo hotelov a zariadení, ktoré ponúkajú procedúry, zábaly, masáže od výmyslu sveta. Častokrát nájdete ucelené kúpeľné pobyty, avšak za premrštené ceny. Preto je skvelou voľbou ubytovať sa v AdamEva Resort, ktorý je kúsok od hlavnej ulice a na procedúry chodiť 10 minút pešo nie je predsa problém. Okrem príjemnej prechádzky máte výhodu v tom, že či už sa rozhodnete ísť na večeru do niektorej z okolitých reštaurácií, ktoré sú naozaj na skok, alebo sa rozhodnete predviesť vaše kuchárske umenie v plne vybavenej kuchyni na apartmáne, vždy ušetríte. Tomu sa hovorí rozumný kompromis.

Záverom, môžeme naše Piešťany iba odporučiť. A nielen my. Predsa len, na piešťanské bahno chodia ľudia z celého sveta!